Newsy

[News] Strefa legalnego spożywania alkoholu w Gdyni?

Wrzucanie linków do newsów udostępnianych przez inne strony mijało się z celem. Przez algorytmy facebooka zasięg takich postów był znikomy, toteż wpadłem na pomysł na krótką formę uzupełniającą formułę bloga – newsy. Zapraszam na pierwszy z nich dotyczący pomysłów radnych z Gdyni, którzy chcą pozwolić na spożywanie piwa pod chmurką na Polance Redłowskiej.

Jak donosi Trójmiejska Gazeta Wyborcza gdyńscy radni PiS wpadli na pomysł by zezwolić na spożywanie alkoholu (legalnie!) na Polance Redłowskiej. Co prawda nie analizowałem dokładnie uchwały obowiązującej w Gdyni, ale pobieżny rzut oka i konfrontacja z ustawą prowadzi do wniosku, że zakaz tego miejsca nie obejmuje. No chyba, że polanka jest … parkiem…

Niemniej pomysł istnieje i jest realna szansa na jego realizację. Dzięki temu mieszkańcy Gdyni będą mieli miejsce, gdzie legalnie będą mogli spożywać swoje ulubione piwa. Podobno ma być to program pilotażowy i w przyszłości być może powstaną kolejne strefy legalnego spożywania.

Już zupełnie na marginesie, najbardziej zaskoczyła mnie w tym wszystkim wypowiedź wiceprzewodniczącego Rady Miasta Gdyni, który w sposób błyskotliwy powielił mit, że prawo stanowi iż alkoholu w miejscach publicznych spożywać nie można. Tak oto szanowni państwo znają prawo rządzący.

 

 

Udostępnij

O autorze

Radca Prawny zajmujący się zagadnieniami z prawa alkoholowego, prawa podatkowego z zakresu produkcji alkoholu, prawa własności intelektualnej. Autor tekstów popularyzujących wiedzę prawną, nauczyciel akademicki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.