O autorze i blogu

fot. Lucyna Lewandowska

Dawid Siedlecki, prawnik – radca prawny. Pomysłodawca i jedyny autor browarparagraf.com Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w 2017 roku ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie, w 2018 roku zdał egzamin zawodowy z wyróżnieniem oraz uzyskał wpis na listę radców prawnych.

Drodzy czytelnicy browarparagraf.com, w tym miejscu dzielę się z Wami efektem synergii posiadanej przeze mnie wiedzy w zakresie prawa z zamiłowaniem do piwa rzemieślniczego.

W mojej codziennej pracy prawniczej zajmuję się obsługą podmiotów gospodarczych oraz zastępstwem procesowym przed sądami i organami administracji publicznej. Głównie zajmuję się prawem cywilnym oraz gospodarczym i administracyjnym, w tym stosunkowo nową dziedziną prawa jaką jest prawo alkoholowe.

Prywatnie, jeszcze od lat 90 jestem zapalonym kibicem Juventusu i całej piłkarskiej ligi włoskiej. No i najważniejsze, od 2014 roku jestem zaangażowanym konsumentem piw rzemieślniczychOd maja 2015 roku także próbuję swoich sił jako piwowar domowy. Jestem także certyfikowanym sędzią Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. O piwie więc wiem nie tylko w teorii, ale także w praktyce.

To właśnie zamiłowanie do piwa rzemieślniczego sprawiło, że zacząłem interesować się regulacjami prawnymi branży alkoholowej. Efektem tego jest Browar Paragraf.

W kwestii piwa – staram się być na bieżąco z nowinkami na polskim rynku piwa rzemieślniczego, uważnie śledzę blogosferę, odwiedzam piwne festiwale oraz uczestniczę w licznych panelach degustacyjnych, czy szkoleniach sensorycznych. W miarę możliwości staram się odwiedzać browary i poznawać piwowarów, browarników. Dzięki temu moja wiedza o prawie alkoholowym to nie tylko znajomość przepisów i procedur, ale także wiedza na temat tego jak stosowanie tych przepisów wygląda w praktyce.

Mam nadzieję, że Browar Paragraf będzie miejscem, w którym znajdziesz odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości.

*       *        *        *

Browar Paragraf to synteza mojej materii zawodowej – prawa oraz mojej pasji – piwa. Stąd też wzięła się nazwa, będąca hybrydą dwóch światów które są fundamentem tego projektu.

 Browar Paragraf to unikat w skali polskiego internetu. Wybór tematyki będzie ukierunkowany dla całej branży piwnej – browarów, sprzedawców, konsumentów a także blogerów. Słowo klucz – specjalizacja. Pogłębiająca się inflacja prawa, obowiązujące i obszerne prawo unijne – nawet zawodowcom trudno się w tym odnaleźć. Stąd też browarparagraf.com – miejsce gdzie nawet najbardziej skomplikowane instytucje prawa stają się przystępnymi. Jesteś właścicielem browaru, multitapu, sklepu specjalistycznego bądź prowadzisz blog piwny? To miejsce dla Ciebie.

Zachęcam do kontaktu, komentowania i aktywności. Blog jest dla Was drodzy czytelnicy i dlatego ważne jest by poruszał kwestie dla was istotne.

*       *        *        *

Blog zadebiutował na początku 2015 roku, od tego czasu regularnie zwiększa swój zasięg i rozpoznawalność, budując silną markę w świcie piwa. Staram się by teksty powstawały regularnie i by odpowiadały oczekiwaniom czytelników. Efektem mojej pracy była m.in. współpraca z organizatorami Festiwalu Piw Domowych, Silesia Beer Fest, Beerweek Festival, oraz największego piwnego festiwalu w Polsce – czyli Warszawskiego Festiwalu Piwa.

Jako członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, wspomagam Stowarzyszenie ekspercką wiedzą z zakresu prawa. Moje teksty znaleźć można także w kwartalniku Piwowar. 

Od 2017 roku współpracuję z Wydziałem Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, w ramach owej kooperacji prowadzę zajęcia z prawa dla studentów studiów podyplomowych „Dyplomowany piwowar – technologia browarnicza z elementami techniki.” 

Współpracowałem i współpracuję browarami i innymi przedsiębiorcami z branży alkoholowej z całej Polski, pomagając im na polu walki z przepisami prawa i regulacjami.