O autorze i blogu

fot. Lucyna Lewandowska

Dawid Siedlecki, prawnik – radca prawny. Pomysłodawca i jedyny autor browarparagraf.com Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w 2017 roku ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie, w 2018 roku zdał egzamin zawodowy z wyróżnieniem oraz uzyskał wpis na listę radców prawnych.

Drodzy czytelnicy browarparagraf.com, w tym miejscu dzielę się z Wami efektem synergii posiadanej przeze mnie wiedzy w zakresie prawa z zamiłowaniem do piwa rzemieślniczego.

W mojej codziennej pracy prawniczej zajmuję się obsługą podmiotów gospodarczych oraz zastępstwem procesowym przed sądami i organami administracji publicznej. Głównie zajmuję się prawem cywilnym oraz gospodarczym i administracyjnym, w tym stosunkowo nową dziedziną prawa jaką jest prawo alkoholowe.

Od 2014 roku jestem zaangażowanym konsumentem piw rzemieślniczychOd maja 2015 roku także próbuję swoich sił jako piwowar domowy. Jestem także certyfikowanym sędzią Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. O piwie więc wiem nie tylko w teorii, ale także w praktyce. Pozwala mi to na doradztwo w skali przekraczającej zwykłą relację klient – prawnik.

To właśnie zamiłowanie do piwa rzemieślniczego sprawiło, że zacząłem interesować się regulacjami prawnymi branży alkoholowej. Efektem tego jest Browar Paragraf.

W kwestii piwa – staram się być na bieżąco z nowinkami na polskim rynku piwa rzemieślniczego, uważnie śledzę blogosferę, odwiedzam piwne festiwale oraz uczestniczę w licznych panelach degustacyjnych, czy szkoleniach sensorycznych. W miarę możliwości staram się odwiedzać browary i poznawać piwowarów, browarników. Dzięki temu moja wiedza o prawie alkoholowym to nie tylko znajomość przepisów i procedur, ale także wiedza na temat tego jak stosowanie tych przepisów wygląda w praktyce.

Mam nadzieję, że Browar Paragraf będzie miejscem, w którym znajdziesz odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości.

*       *        *        *

Wybór tematyki będzie ukierunkowany dla całej branży piwnej – browarów, sprzedawców, konsumentów a także blogerów. Słowo klucz – specjalizacja. Pogłębiająca się inflacja prawa, obowiązujące i obszerne prawo unijne – nawet zawodowcom trudno się w tym odnaleźć. Stąd też browarparagraf.com – miejsce gdzie nawet najbardziej skomplikowane instytucje prawa stają się przystępnymi. Jesteś właścicielem browaru, multitapu, sklepu specjalistycznego bądź prowadzisz blog piwny? To miejsce dla Ciebie.

Zachęcam do kontaktu, komentowania i aktywności. Blog jest dla Was drodzy czytelnicy i dlatego ważne jest by poruszał kwestie dla was istotne.

*       *        *        *

Blog zadebiutował na początku 2015 roku, od tego czasu regularnie zwiększa swój zasięg i rozpoznawalność, budując silną markę w świcie piwa. Staram się by teksty powstawały regularnie i by odpowiadały oczekiwaniom czytelników. Efektem mojej pracy była m.in. współpraca z organizatorami Festiwalu Piw Domowych, Silesia Beer Fest, Beerweek Festival, oraz największego piwnego festiwalu w Polsce – czyli Warszawskiego Festiwalu Piwa.

Jako członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, wspomagam Stowarzyszenie ekspercką wiedzą z zakresu prawa. Moje teksty znaleźć można także w kwartalniku Piwowar. 

Od 2017 roku współpracuję z Wydziałem Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, w ramach owej kooperacji prowadzę zajęcia z prawa dla studentów studiów podyplomowych “Dyplomowany piwowar – technologia browarnicza z elementami techniki.” 

Współpracowałem i współpracuję browarami i innymi przedsiębiorcami z branży alkoholowej z całej Polski, pomagając im na polu walki z przepisami prawa i regulacjami.