Skip to main content

O autorze

Nazywam się Dawid Siedlecki i w tym miejscu dzielę się z Wami efektem synergii posiadanej przeze mnie wiedzy w zakresie prawa z zamiłowaniem do piwa rzemieślniczego.

Jestem prawnikiem – radcą prawnym. Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, ukończyłem także aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie.

Pochodzę z niewielkiego Koniecpola, ale moja aktywność zawodowa skupia się w Krakowie. W mojej codziennej pracy prawniczej zajmuję się obsługą podmiotów gospodarczych oraz zastępstwem procesowym przed sądami i organami administracji publicznej. Głównie zajmuję się prawem cywilnym oraz gospodarczym i administracyjnym. Ponadto samodzielnie doskonalę swoją wiedzę z szeroko rozumianego prawa alkoholowego.

Prywatnie, jeszcze od lat 90 jestem zapalonym kibicem Juventusu i całej piłkarskiej ligi włoskiej. Gdy tylko mam czas pogłębiam wiedzę z historii XX wieku, uwielbiam dobrą literaturę sci-fi w stylu Herberta, Dicka czy Lema. No i najważniejsze, od 2014 roku jestem zaangażowanym konsumentem piw rzemieślniczychOd maja 2015 roku także próbuję swoich sił jako piwowar domowy i członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

To właśnie zamiłowanie do piwa rzemieślniczego sprawiło, że zacząłem interesować się regulacjami prawnymi branży alkoholowej. Efektem tego jest Browar Paragraf.

W kwestii piwa – staram się być na bieżąco z nowinkami na polskim rynku piwa rzemieślniczego, uważnie śledzę blogosferę, odwiedzam piwne festiwale oraz uczestniczę w licznych panelach degustacyjnych, czy szkoleniach sensorycznych. W miarę możliwości staram się odwiedzać browary i poznawać piwowarów, browarników. Dzięki temu moja wiedza o prawie alkoholowym to nie tylko znajomość przepisów, ale także wiedza na temat tego jak stosowanie tych przepisów wygląda w praktyce.

Mam nadzieję, że Browar Paragraf będzie miejscem, w którym znajdziesz odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości.