O autorze

fot. Lucyna Lewandowska

Dawid Siedlecki, prawnik – radca prawny. Pomysłodawca i jedyny autor browarparagraf.com Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w 2017 roku ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie, w 2018 roku zdał egzamin zawodowy z wyróżnieniem oraz uzyskał wpis na listę radców prawnych.

Drodzy czytelnicy browarparagraf.com, w tym miejscu dzielę się z Wami efektem synergii posiadanej przeze mnie wiedzy w zakresie prawa z zamiłowaniem do piwa rzemieślniczego.

W mojej codziennej pracy prawniczej zajmuję się obsługą podmiotów gospodarczych oraz zastępstwem procesowym przed sądami i organami administracji publicznej. Głównie zajmuję się prawem cywilnym oraz gospodarczym i administracyjnym. Ponadto samodzielnie doskonalę swoją wiedzę z szeroko rozumianego prawa alkoholowego oraz prawa własności intelektualnej.

Prywatnie, jeszcze od lat 90 jestem zapalonym kibicem Juventusu i całej piłkarskiej ligi włoskiej. Gdy tylko mam czas pogłębiam wiedzę z historii XX wieku, uwielbiam dobrą literaturę sci-fi w stylu Herberta, Dicka czy Lema. No i najważniejsze, od 2014 roku jestem zaangażowanym konsumentem piw rzemieślniczychOd maja 2015 roku także próbuję swoich sił jako piwowar domowy. Jestem także certyfikowanym sędzią Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. O piwie więc wiem nie tylko w teorii, ale także w praktyce.

To właśnie zamiłowanie do piwa rzemieślniczego sprawiło, że zacząłem interesować się regulacjami prawnymi branży alkoholowej. Efektem tego jest Browar Paragraf.

W kwestii piwa – staram się być na bieżąco z nowinkami na polskim rynku piwa rzemieślniczego, uważnie śledzę blogosferę, odwiedzam piwne festiwale oraz uczestniczę w licznych panelach degustacyjnych, czy szkoleniach sensorycznych. W miarę możliwości staram się odwiedzać browary i poznawać piwowarów, browarników. Dzięki temu moja wiedza o prawie alkoholowym to nie tylko znajomość przepisów, ale także wiedza na temat tego jak stosowanie tych przepisów wygląda w praktyce.

Mam nadzieję, że Browar Paragraf będzie miejscem, w którym znajdziesz odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości.