O blogu

Browar Paragraf to synteza mojej materii zawodowej – prawa oraz mojej pasji – piwa. Stąd też wzięła się nazwa, będąca hybrydą dwóch światów które są fundamentem tego projektu.

Nie będzie to jednak kolejny ogólny blog prawniczy, nie będzie to też blog typowo piwny. Takie treści w internecie są już powszechne – nikt nie jest zainteresowany kolejnymi recenzjami piwa. Browar Paragraf to unikat w skali polskiego internetu. Wybór tematyki będzie ukierunkowany dla całej branży piwnej – browarów, sprzedawców, konsumentów a także blogerów. Słowo klucz – specjalizacja. Pogłębiająca się inflacja prawa, obowiązujące i obszerne prawo unijne – nawet zawodowcom trudno się w tym odnaleźć. Stąd też browarparagraf.com – miejsce gdzie nawet najbardziej skomplikowane instytucje prawa stają się przystępnymi. Jesteś właścicielem browaru, multitapu, sklepu specjalistycznego bądź prowadzisz blog piwny? To miejsce dla Ciebie.

Zachęcam do kontaktu, komentowania i aktywności. Blog jest dla Was drodzy czytelnicy i dlatego ważne jest by poruszał kwestie dla was istotne.

 

*       *        *        *

 

Blog zadebiutował na początku 2015 roku, od tego czasu regularnie zwiększa swój zasięg i rozpoznawalność, budując silną markę w świcie piwa. Staram się by teksty powstawały regularnie i by odpowiadały oczekiwaniom czytelników. Efektem mojej pracy była m.in. współpraca z organizatorami Silesia Beer Fest, Beerweek Festival, oraz największego piwnego festiwalu w Polsce – czyli Warszawskiego Festiwalu Piwa.

Jako członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych udzielałem porad dot. organizacji I Festiwalu Piwowarów Domowych w czerwcu 2018 roku. Moje teksty znaleźć można także w kwartalniku Piwowar. 

Od 2017 roku współpracuję z Wydziałem Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, w ramach owej kooperacji prowadzę zajęcia z prawa dla studentów studiów podyplomowych „Dyplomowany piwowar – technologia browarnicza z elementami techniki.”

Współpracowałem i współpracuję browarami z całej Polski, pomagając im na polu walki z przepisami prawa i regulacjami.

Moje zaangażowanie i wiedza zostały docenione poprzez wypowiedzi i wpisy dla mediów m.in. Gazety Wyborczej, Dziennika Gazety Prawnej, Magazynu Logo oraz serwisu ugotuj.to ([1] [2] [3], [4]).